Tagi:

Dziś będzie wpis inny niż zawsze. Niby o kuchni, ale wyjątkowo bez przepisu. Ostatnie tygodnie spędziłam buszując po sklepach i przeczesując na wszelkie sposoby Internet w poszukiwaniu idealnych rozwiązań na to jak zgrabnie, funkcjonalnie urządzić kuchnię…

Dokładnie rok temu wkopaliśmy pierwszą łopatę i z zapałem zaczęliśmy budowę naszego domu. Na początku szło ekspresowo, ściany rosły jak grzyby po deszczu. Już 3 tygodniach stałam w zalążku mojej nowej kuchni i wyobrażałam sobie jak będzie wyglądać (zdjęcie poniżej!)! Teraz kuchnia już stoi, wizja jest, wybieram już płytki i planuję szczegóły urządzenia! Znalazłam kilka fantastycznych rozwiązań, które sama zdecydowanie mam zamiar wdrożyć u siebie.  Dzielę się! Może ktoś będzie miał ochotę skorzystać.

Ja w mojej kuchni – rok temu
Ja w mojej kuchni – rok temu

Organizacja kuchni: 7 genialnych rozwiązań

Ukryta spiżarka

Taka o której wiem tylko ja! Trzymam tam moje skarby (słoiczki, przetwory i takie tam :P) a wygląda jakby jej nie było. Drzwi wkomponowane w zabudowę, wyglądają jak drzwiczki do szafy!. Klasa kuchni zachowana na tip top. Na zdjęciu wizualizacja mojej kuchni, zgadnijcie, gdzie spiżarka 😉

Organizacja kuchni

Sprytne półki wewnętrzne w szafkach

Ten patent podpatrzyłam na dom.wp.pl Tanie i bardzo wygodne rozwiązanie, dzięki któremu mogę dowolnie rozlokować półki w szafkach, tak by idealnie zoptymalizować przestrzeń i bez problemu mieć dostęp do wszelkich mniejszych słoiczków. Genialne!

półki wewnętrzne w szafkach
źródło: dom.wp.pl

Tablica do pisania

Najlepiej od razu magnetyczna. Taka na której mogę zapisać składniki które używam do gotowania (by potem móc spisać dla Was przepis), notkę dla męża i dzieci co na obiad czy też tysiąc innych rzeczy, które akurat wpadną mi do głowy i nie chcę by mi przepadły.

tablica do pisania
Źródło: Homebook

Podstawka na tablet/ książkę kucharską

Nadmiaru gadżetów na blacie nie trawię, ale bez tego sobie w kuchni nie wyobrażam. Zazwyczaj tworzę przepis na bieżąco podczas gotowania, ale jednak wciąż zdarza mi się sięgnąć po inspirację z książki kucharskiej lub z innego bloga. Czasem też obmyślam i spisuję przepis wcześniej. Funkcjonalna, ładna podstawka w której mogę umieścić książkę/ tablet – zdecydowanie jestem na tak!

Podstawka na tablet/ książkę kucharską
źródło: IKEA

Wieszak na butelki oraz na kieliszki

Przepiękne, designerskie wieszaki od Tu Las. Zakochałam się w nich od pierwszego wejrzenia i projektowałam kuchnię z myślą o miejscu gdzie mają zawisnąć. Nawet na wizualizacji już są (ten na wino widać na rzucie mojej kuchni u góry)! 😉

Wieszak na butelki oraz na kieliszki

Źródło: Tu Las

Listwa magnetyczna na noże

W obecnym mieszkaniu mam problem, gdzie trzymać duże noże, które jednak zawsze chcę mieć pod ręką. Nadmiernej ilości stojaków na blacie nie trawię i minimalizuję jak mogę. Taka listwa może być naprawdę piękna, efektowna, a przy tym bardzo wygodna i minimalistyczna – wszystko tak jak lubię.

Źródło: garneczki.pl
Listwa magnetyczna na noże

Szyna na pokrywki montowana do przedniej części szuflady

Zawsze mi się walają pokrywki po szufladzie, zabierają mnóstwo miejsca i co raz któraś wypada. Dramat. U znajomej podpatrzyłam świetny sposób na poskromienie pokrywek raz na zawsze. Wystarczy prosta szyna przymocowana do przedniej części szuflady. Tanie, proste i bardzo funkcjonalne rozwiązanie mojego problemu 🙂 Zdjęcie wyszperane przez Google. Niestety lepszego nie znalazłam.

Szyna na pokrywki montowana do przedniej części szuflady
Zdjęcie: tipy.interia.pl