Tagi:

Czy deser może być jednocześnie słodki i zdrowy? A bajecznie prosty, szybki i efektowny? Może! Czasem, nawet idąc na skróty i używając gotowych produktów, można stworzyć coś z efektem WOW! Dziś serwuję Wam owocowe koreczki na batonikach MIXITKA. W Mixit.pl zakochałam się komponując na ich stronie własne Muesli. Zabawa na całego. Mieszasz, miksujesz, bawisz się ulubionymi smakami i w efekcie dostajesz pod nos wielką tubę wypakowaną Twoją własną, ulubioną mieszanką. Niedawno wróciłam na stronę po nowe Muesli i okazało się, że do oferty wskoczyły też batoniki na bazie zbóż i daktyli. Większość z nich jest bez cukru i bez laktozy, część też bez glutenu lub z dodatkiem proteiny. Zajadam się, więc nimi bez najmniejszych oporów i wyrzutów sumienia 😉

Jeśli Wy też macie ochotę skomponować Wasze osobiste Muesli, spróbować pysznych batoników Mixitka lub czegokolwiek innego z oferty Mixit, to teraz macie szanse! Na fanpage Wysmakowane jeszcze dziś wskoczy konkurs, w którym do wygrania będą aż dwa vouchery na zakupy w Mixit! Poza tym do końca września 2018 r. możecie robić na mixit.pl zakupy z 10% zniżką na hasło wysmakowane. Pędźcie miksować Wasze ulubione smaki! A ja w międzyczasie częstuję Was przepisem na pyszne, owocowe koreczki na batonikach.

Owocowe koreczki na batonikach

 • 2 dowolne batoniki Mixitka
 • banan
 • plasterek cytryny
 • maliny lub truskawki
 • 200 g owoców leśnych (mrożone lub świeże)
 • 20 g białej czekolady
 • świeża mięta do dekoracji

Owoce leśne włożyć do garnka (świeże lekko podlać wodą). Zagotować na małej mocy palnika. Gotować ok 10 minut by zredukować soki, które puszczą owoce. Zmiksować na gładki mus. Dodać posiekaną czekoladę. Wymieszać dokładnie do rozpuszczenia i powstania gładkiego musu. Jeśli są wyczuwalne pestki można mus przetrzeć przez sitko.

Sos wylać dekoracyjnie, cienkimi strużkami na talerz. Każdy batonik przekroić na 4 części, a banana na plasterki. Banana skropić sokiem z cytryny, żeby nie ściemniał. Zbudować wieżyczki: batonik, listek mięty, plasterek banana, kapka sosu z owoców leśnych i malinka. W każdą wieżyczkę wbić wykałaczkę i tak przygotowane koreczki wykładać na talerz. Udekorować dodatkowo listkami mięty.

Owocowe koreczki na batonikachzdrowe batoniki mixitki

 

KONKURS!

KONKURS JEST PRZEPROWADZANY NA FANPAGE’U WYSMAKOWANE POD ADRESEM: https://www.facebook.com/wysmakowane/

Napisz w komentarzu pod postem konkursowym na facebooku, na który batonik Mixit (link tutaj) masz największą ochotę i czemu właśnie ten. Dwie najciekawsze (w moim subiektywnym odczuciu) odpowiedzi zgarniają voucher na zakupy na mixit.pl

Chcesz wziąć udział? Zapraszam tutaj! Start konkursu 2 września o godz. 9:00!

ZASADY

Konkurs dla fanów Wysmakowane oraz Mixit (przez fanów rozumie się osoby, które polubiły oba profile na Facebook)
Konkurs trwa od 2.09.2018 r. (godz.9:00) do 8.09.2018 r. (godz. 23:59)

 

REGULAMIN

 1. Organizatorem konkursu jest właściciel bloga wysmakowane.pl
 2. Sponsorem konkursu jest właściciel mixit.pl
 3. Konkurs zostanie przeprowadzony na Fanpage’u: Wysmakowane znajdującego się pod adresem internetowym: https://facebook.com/wysmakowane.
 4. Konkurs nie jest w żaden sposób sponsorowany, popierany, przeprowadzany przez serwis Facebook, ani z nim związany.
 5. Konkurs trwa od 2.09.2018 r. (godz.9:00) do 8.09.2018 r. (godz. 23:59)
 6. Wygrywają dwie osoby. Nagroda to voucher na kwotę 50 pln do zrealizowania w sklepie internetowym mixit.pl na dowolne zakupy.
 7. Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez właściciela bloga wysmakowane.pl na podstawie najciekawszych odpowiedzi (subiektywna ocena)
 8. Nagroda nie podlega wymianie na gotówkę bądź inne przedmioty.
 9. Udział w konkursie jest dobrowolny i darmowy.
 10. Udział w konkursie może wziąć każda osoba, która ukończyła 18 lat i posiada profil prywatny na portalu Facebook.
 11. Dane osobowe uczestników nie są zbierane. Jedynie zwycięzcy zostaną poproszeni o dobrowolne podanie adresu e-mail do wysyłki e-vouchera.
 12. Wyniki ukażą się w ciągu 3 dni od daty zakończenia konkursu na fanpage bloga Wysmakowane: https://www.facebook.com/wysmakowane/
 13. Osoba, która zwyciężyła, ma 48 godzin na podanie adresu do wysyłki.
 14. Nagroda zostanie wysłana w ciągu 2 tygodni od dnia otrzymania adresu.
 15. Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.).

konkurs kulinarny

 

Polub Wysmakowane na facebooku. Będziesz na bieżąco z Wysmakowanymi wpisami, a mi będzie bardzo miło 🙂

Oceń ten przepis
recipe image
Recipe Name
Owocowe koreczki na batonikach
Published On
Average Rating
51star1star1star1star1star Based on 5 Review(s)