Tagi:

Za nami chyba najbardziej zwariowany i intensywny okres w naszym życiu. Budowa domu, powrót na pełen etat do pracy po macierzyńskim, dwa rozbrykane maluchy (roczny i trzylatka), blog na pełnych obrotach i masa wysmakowanych podróży! Zawsze nas nosiło z miejsca w miejsce i stan nic-nie-robienia był nam nie tylko obcy, ale i wręcz odpychający. Wszyscy dookoła twierdzili, że to się zmieni po narodzeniu dziecka. Mamy dwójkę i wciąż nas pcha do przodu 🙂 Ten sezon wyjazdowy był tak bogaty, że należy mu się podsumowanie. Był, bo właśnie wchodzimy w etap urządzania wnętrza. Trzy ekipy równolegle siedzą na budowie, więc raczej na dobre jesteśmy uziemieni na miejscu… Przynajmniej na jakiś czas. 😛

Wysmakowane podróże 2018

Wysmakowane podróże 2018 r. zaczęliśmy już w połowie listopada 2017, ale zakładam, że ten wyjazd też łapie się do zestawienia, bo trwał aż… 3 miesiące! Jak to się stało? Impulsem był nasz uroczy pan urzędnik, który po pół roku starania się o pozwolenie na budowę, rozkosznie stwierdził, że go nie dostaniemy. Przepełnieni frustracją, gotowi rzucić wszystko w diabły i jechać na rok w świat (mi było prościej, bo byłam na macierzyńskim :P), zaczęliśmy planowanie. W międzyczasie pozwolenie dostaliśmy, ale pomysł podróży spodobał nam się tak bardzo, że już nie sposób było go poniechać. Skróciliśmy plany do 3 miesięcy i ruszyliśmy w objazd… USA, Meksyk, Kuba i Kajmany.

Więcej o podróży przez USA możecie poczytać w poniższych wpisach. Wpisy o Meksyku i Kubie wciąż Wam wiszę. Będą! Obiecuję!

http://www.wysmakowane.pl/american-trip-ruszamy/ podróżownie z dzieckiemhttp://www.wysmakowane.pl/kalifornia-czyli-wino-piwo-i-owoce-morza/ browar kalifornia san louis obispo

http://www.wysmakowane.pl/przepisy/8-parkow-8-burgerow-i-przepis-na-amerykanskie-frytki/

View point w ZION National Park
View point w ZION National Park

Do Polski wróciliśmy w lutym i długo nie usiedzieliśmy 😛 Zaliczyliśmy kilka przedłużonych weekendów zwiedzając naszą piękną Polskę plus kilka dłuższych wypadów do:

GRECJI: http://www.wysmakowane.pl/przepisy/kuchnia-grecka/owoce morza grecja

TURCJI: http://www.wysmakowane.pl/kuchnia-turecka-nie-tylko-kebab/ 

RUMUNII: http://www.wysmakowane.pl/kuchnia-rumunska/kołacze rumunia

W ramach wspomnienia z wakacji i próby uświadomienia córce (synek najpierw musi nauczyć się mówić „tak”, „nie” i „tata” :P), co to właściwie są państwa, ocean, granice i jaki świat jest wielki, bawiliśmy się wczoraj w zdrapywanie na mapie wszystkich krajów, w których byliśmy. Córeczka sama wybrała sobie mapę z Mapka Zdrapka. Po długim wahaniu pomiędzy mapą dla dzieci (bo śliczna, kolorowa i ma zwierzątka) a mapą Lagoon (pierwsza i chyba jedyna po polsku i w ulubionych kolorach jej i Wojtusia), wygrało jednak Lagoon. Mapa jest śliczna. Z dobrej jakości papieru, piękne kolory i idealne do jej pokoju wymiary 80 x 60 cm). Do tego ekspresowa i darmowa dostawa, więc z czystym sumieniem polecam.

Wczoraj rozłożyliśmy mapę, a dookoła niej pełno zdjęć z wyjazdów. Po zdrapaniu każdego nowego kraju, wyszukiwaliśmy razem wszystkie zdjęcia, które tam zrobiliśmy. Fascynacja pełna! I wraz z opowieściami, wspomnieniami, przeglądaniem zdjęć – zabawa na kilka godzin. Milcia już nie może się doczekać, aż mapa zawiśnie w jej nowym pokoju. A ja mam nadzieję, że szybko będzie okazja, by zdrapywać kolejne miejsca!

wysmakowane podróże
Taaaaka jest(-em) duża

Mapa do zdrapywania po polskuMapka zdrapka po polskuPodróż z dzieckiem Wysmakowane podróże

A teraz niespodzianka dla Was!

KONKURS!

Z wszystkich odwiedzonych w tym roku krajów kulinarnie miejsce na podium zajmuje bezkonkurencyjnie Meksyk! Margarita, tortilla, enchilada, nachosy… no bajka! Moja kulinarna bajka! Ciekawa jestem bardzo Twojego ulubionego kulinarnie miejsca na świecie. Kuchnia jakiego kraju jest według Ciebie najlepsza? Daj znać w odpowiedzi konkursowej. Do wygrania dwie mapy zdrapki Travel Map™ Lagoon World PL.

KONKURS JEST PRZEPROWADZANY NA FANPAGE’U WYSMAKOWANE POD ADRESEM: https://www.facebook.com/wysmakowane/

ZASADY

 • Konkurs dla fanów Wysmakowane (przez fanów rozumie się osoby, które polubiły profil na Facebook)
  Napisz w komentarzu pod postem konkursowym na facebooku, kuchnię, którego kraju lubisz najbardziej.
 • Miło mi będzie, gdy udostępnisz konkurs oraz zaprosisz znajomych do zabawy
 • Konkurs trwa od 22.09.2018 r. (godz.9:00) do 29.09.2018 r. (godz. 23:59)
 • Zwycięzca zostanie wyłoniony przez organizatora na podstawie subiektywnej oceny dotyczącej aktywności danego uczestnika konkursu (w trakcie jego trwania) pod najnowszymi wpisami na FB wysmakowane.

REGULAMIN

 1. Organizatorem konkursu jest właściciel bloga wysmakowane.pl
 2. Sponsorem nagród w konkursie jest właściciel sklepu internetowego Mapka Zdrapka
 3. Konkurs zostanie przeprowadzony na Fanpage’u: Wysmakowane znajdującego się pod adresem internetowym: https://facebook.com/wysmakowane. Post konkursowy TUTAJ.
 4. Konkurs trwa od 22.09.2018 r. (godz.9:00) do 29.09.2018 r. (godz. 23:59)
 5. Wygrywają dwie osoby. Nagroda to mapka zdrapka Travel Map™ Lagoon WorldPL.
 6. Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez właściciela bloga wysmakowane.pl na podstawie subiektywnej oceny dotyczącej aktywności danego uczestnika konkursu w trakcie jego trwania pod najnowszymi wpisami na FB wysmakowane.
 7. Nagroda nie podlega wymianie na gotówkę bądź inne przedmioty.
 8. Udział w konkursie jest dobrowolny i darmowy.
 9. Udział w konkursie może wziąć każda osoba, która ukończyła 18 lat i posiada profil prywatny na portalu Facebook.
 10. Dane osobowe uczestników nie są zbierane. Jedynie zwycięzcy zostaną poproszeni o dobrowolne podanie adresu dla Mapki Zdrapki do wysyłki. Wysyłka tylko na terenie Polski.
 11. Wyniki ukażą się w ciągu 3 dni od daty zakończenia konkursu na fanpage bloga Wysmakowane: https://www.facebook.com/wysmakowane/
 12. Osoba, która zwyciężyła, ma 48 godzin na podanie adresu do wysyłki.
 13. Konkurs nie jest w żaden sposób sponsorowany, popierany ani przeprowadzany przez serwis Facebook.
 14. Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.).