Przepisy

Więcej

Wydrukuj

Kupowanie żywności online czy wizyta w sklepie stacjonarnym?

0
Rated 0 out of 5
0 na 5 gwiazdek (oparte na 0 ocenach)
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on email

WPIS REKLAMODAWCY

W dzisiejszych czasach nie trzeba iść do sklepu, aby zaopatrzyć swoją kuchnię. Coraz więcej osób korzysta z opcji zamawiania żywności online. Który sposób jest lepszy – sprawunki w sieci czy w markecie? A może nie da się jednoznacznie odpowiedzieć?

Zakupy spożywcze online – wady i zalety

Nowoczesne zakupy żywnościowe przez internet mają ogromną zaletę, którą jest oszczędność czasu. Nie trzeba tracić go ani na dojechanie do marketu (lub kilku), ani na chodzenie pomiędzy alejkami i poszukiwanie kolejnych produktów z listy. W tym samym czasie można po prostu zrelaksować się na kanapie. Jeśli ktoś podróżuje do sklepów samochodem, to zakupy online pozwalają zaoszczędzić również na paliwie.

Ponadto dzięki temu, że kurier doręcza sprawunki do domu, nie trzeba ich w ogóle dźwigać. To wygodne dla wszystkich konsumentów, a w szczególności tych w podeszłym wieku. Oferta aplikacji z żywnością online jest równie bogata, co asortyment półek sklepowych. Zamówienia w aplikacji InPost Fresh można dokonać nawet z darmową dostawą. Trzeba jedynie skorzystać z opcji zakupów ogólnopolskich do automatu Paczkomat i przekroczyć kwotę 40 zł.

Do wad robienia zakupów online można zaliczyć fakt, że w przypadku niektórych artykułów trudno ocenić ich jakość czy wielkość przez internet. Niektóre produkty chciałoby się dotknąć na żywo lub wybrać samodzielnie. Poza tym dostawy są bardzo szybkie, ale nie ma opcji zamówienia zakupów „na już”. Czasami szybciej po prostu podejść do pobliskiego sklepu.

Zakupy w sklepie stacjonarnym – wady i zalety

Zakupy w sklepie stacjonarnym pozwalają na dokładne zapoznanie się z każdym produktem. Podczas przemierzania kolejnych alejek w marketach można natknąć się na wiele innych, przydatnych artykułów. Ma to też swoje wady, bo niekiedy prowadzi do zbyt dużych zakupów, a w efekcie zmarnowania części żywności.

Dzięki zakupom stacjonarnym można bardzo szybko zdobyć pożądany produkt – jeszcze tego samego dnia. Niestety, czasami wiąże się to ze spędzaniem sporych ilości czasu w kolejkach, w drodze, a także w sklepie. Niekiedy po różne produkty trzeba udać się w kilka miejsc. Kiedy pogoda nie sprzyja, minusem może być nawet sama konieczność wyjścia z domu.

Idealne rozwiązanie zakupowe – co wybrać?

Idealnym rozwiązaniem wydaje się znalezienie harmonii między zakupami stacjonarnymi a tymi online. Kiedy klient potrzebuje jakiegoś produktu jak najszybciej, powinien korzystać z opcji robienia sprawunków w sklepach. Jeśli jednak może poczekać na dostawę jeden dzień, to świetnym rozwiązaniem są zakupy online. Wiąże się z nimi mnóstwo oszczędności.

Poza tym zamawianie żywności przez aplikację to udogodnienie w trudnych sytuacjach. Kiedy ktoś jest chory i nie czuje się na siłach, aby wychodzić z domu, może po prostu zakupić sprawunki kilkoma kliknięciami. Da się zamawiać zakupy nie tylko pod swój adres, więc można zrobić komuś niespodziankę i wyręczyć go z obowiązku pójścia do sklepu. To przydatne szczególnie w przypadku osób starszych.

Kupowanie żywności online

WPIS REKLAMODAWCY

E-BOOK ROZSZERZANIE DIETY
KLIKNIJ I SPRAWDŹ. AŻ 60 POMYSŁÓW NA DANIA - ROZSZERZANIE DIETY MALUSZKA PORADY I PRZEPISY
Blog kulinarny Katarzyna Gintrowska

Cześć! Jestem Kasia...

...gotuję, piekę ifotogafuję z pasją

W kuchni mogę przesiadywać godzinami gotując, piekąc i testując nowe pomysły. Uwieczniam na zdjęciach dania, tak byście poczuli ich smak i zapach. Zapraszam. Zostańcie i rozgośćcie się na dłużej.

SPRAWDŹ KONIECZNIE:

Instagram

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No connected account.

Please go to the Instagram Feed settings page to connect an account.

Najnowsze przepisy

Mikser kulinarny

Średnia ocen

0
Rated 0 out of 5
0 na 5 gwiazdek (oparte na 0 ocenach)

Udostępnij

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on whatsapp
Share on skype
Share on pocket
Share on tumblr
Share on vk
Share on reddit
Share on stumbleupon
Share on xing
Share on digg
Share on odnoklassniki

Komentarze

3 odpowiedzi

    1. Ja się przekonałam mocno w okresie lockdownu. Wygodniej zdecydowanie. Zazwyczaj raz na dwa tyg zamawiamy większe zakupy on-line a na co dzień w razie potrzeb i tak bez zakupów stacjonarnych się nie obędzie.

  1. Sklepy z żywnością online, są świetne, bo można w nich znaleźć produkty niedostępne w sklepach stacjonarnych, np ja kupuję online włoską mąkę do pizzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar pliku: 2 MB. Możesz załączyć do komentarza: zdjęcie. Drop files here

Reklamy

Najnowsze przepisy

Na blogu w przepisach zazwyczaj ilości podane są wagowo (w gramach). Jeśli jednak komuś wygodniej jest odmierzać składniki łyżką czy szklanką, poniżej podaję orientacyjne ilości, które należy przyjąć. 

MIarki

  • 1 szklanka o pojemności 250 ml
  • 1 łyżka o pojemności 15 ml
  • 1 łyżeczka o pojemności 5 ml

Woda / Mleko

  • 1 szklanka = 250g, 1 łyżka = 15g, 1 łyżeczka = 5g

MĄKA PSZENNA / MĄKA ZIEMNIACZANA / CUKIER PUDER

  • 1 szklanka = 160g, 1 łyżka = 10g, 1 łyżeczka = 3g

MĄKA KRUPCZATKA

  • 1 szklanka = 210g, 1 łyżka = 10g, 1 łyżeczka = 3g

CUKIER

  • 1 szklanka = 220g, 1 łyżka = 13g, 1 łyżeczka = 5g

ŚMIETANA 30%

  • 1 szklanka = 260g, 1 łyżka = 16g, 1 łyżeczka = 5g

OLEJ

  • 1 szklanka = 230g, 1 łyżka = 14g, 1 łyżeczka = 5g

MIÓD

  • 1 szklanka = 360g, 1 łyżka = 22g, łyżeczka = 7g
To ważne zwłaszcza przy wypiekach, gdzie czasem naprawdę liczy się precyzja i często nie możemy zdać się na własny smak jak przy gotowaniu posiłków.

KAKAO

  • 1 szklanka = 70g, 1 łyżka = 5g

MLEKO W PROSZKU

  • 1 szklanka = 70g, 1 łyżka = 5g

ORZECHY ZMIELONE

  • 1 szklanka = 130g, 1 łyżka = 8g, 1 łyżeczka = 3g

WIÓRKI KOKOSOWE / MIGDAŁY ZMIELONE / PŁATKI OWSIANE

  • 1 szklanka = 110g, 1 łyżka = 9g, 1 łyżeczka = 2g

MAK

  • 1 szklanka = 160g, 1 łyżka = 10g, 1 łyżeczka = 3g

żelatyna

  • 1 łyżeczka = 3g

DROŻDŻE SUSZONE

(drożdże świeże zawsze dwa razy tyle co suszonych)

  • 1 łyżeczka = 4g
naleśniki dwukolorowe z kakao

Hej!

jak zauważyliście moja strona została zmieniona. :)

Wszystkie Wasze komentarze i oceny zostały przeniesione. Mam nadzieję, że nowy wygląd będzie dla Was bardziej przyjazny i szybciej znajdziecie przepis którego u mnie szukacie na blogu.

Zapisz się do Newslettera i bądź na bieżąco z najnowszymi przepisami