
- Potrzebny czas: 40 minut
- Porcja: ok 15 muffinków
- Poziom trudności: Łatwy
Autor Wysmakowane 30 marca 2017
5 gwiazdki 1 ocenyWytrawne muffinki z cukinią idealne na szybką przekąskę w ciągu dnia. Świetne do zabrania ze sobą na wynos do pracy czy np. na piknik! Muffinki są delikatne, mięciutkie i wilgotne w środku. Długo utrzymują świeżość. Sama nie wiem czy bardziej smakowały mi od razu, jeszcze ciepłe z piekarnika czy po jakimś czasie już schłodzone w lodówce. Oceńcie sami. Z poniższego przepisu wychodzi ok. 15 sztuk.
Lubisz muffinki warzywne? Sprawdź też koniecznie przepis na Odchudzone muffinki marchewkowe.
Muffinki z cukinią i serem
- 220 g mąki
- 2/3 łyżeczki soli
- pół łyżeczki mielonego pieprzu
- 2 łyżeczki proszku do pieczenia
- pół łyżeczki sody
- 2 jajka
- 1 cebula, pokrojona w kosteczkę
- 1 łyżka szczypiorku posiekanego drobno
- 125 ml oleju rzepakowego
- 125 ml jogurtu greckiego
- 1 cukinia starta na tarce
- 100 g twardego sera dojrzewającego startego na tarce o drobnych oczkach
- 70 g wędliny lub suchej kiełbasy – opcjonalnie
- 100 g sera mascarpone – opcjonalnie
Wszystkie składniki powinny być w temperaturze pokojowej. Do jednej miseczki przesiać wszystkie suche składniki: mąkę, sól, pieprz, proszek do pieczenia i sodę. W drugim naczyniu roztrzepać dokładnie trzepaczką jajka. Dodać cebulę, szczypiorek, olej i jogurt. Dokładnie wymieszać łyżką. Wmieszać startą cukinię i ser oraz drobno posiekaną wędlinę (opcjonalnie). Połączyć zawartość obu misek i wymieszać łyżką, tylko do połączenia się składników.
Masę wykładać łyżką do form na muffinki wyłożonych papilotkami. Piec w 170 stopniach C około 25 minut (grzanie góra – dół bez termoobiegu). Można podawać z kleksem mascarpone lub innego serka (opcjonalnie).
5 Responses
Zbytnio lajtowa ta wersja muffinek nie jest. 🙂
?? ale jakie pycha!!
Nie wątpię, więc potwierdzam subskrypcję :), a takie delicje warto zaprezentować na konkursie BLOGS from HEART. Pozdrawiam.
A cukinię obieramy?
Pozdrawiam
Nie obierałam. Dzięki temu maja ładne ciemno zielone paseczki 🙂