Porcja
1-2 osoby
Trudność
Łatwy
Porcja1-2 osoby
TrudnośćŁatwy
Wydrukuj

Placki kokosowe na jogurcie

4,6
4,6 na 5 gwiazdek (oparte na 48 ocenach)
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on email

Placki kokosowe na jogurcie, czyli pyszny pomysł na leniwe śniadanko! Uwielbiam takie śniadania! Placki mogłabym jeść właściwie codziennie rano. Nie wiem czy kiedyś mi się znudzą. Zwłaszcza, że kombinacji jest od groma! Najlepsze, które znajduję natychmiast trafiają na bloga do działu PLACKI. Jestem pewna, że każdy znajdzie tu coś dla siebie!

Dzisiejsza propozycja to banalnie proste i szybkie placki kokosowe na jogurcie. Placki należy smażyć natychmiast po wymieszaniu składników. Placki są potrójnie kokosowe. Do środka dajemy mąkę kokosową i wiórki kokosowe, a do tego smażymy na oleju kokosowym. Mąka kokosowa ma tendencję do wchłaniania płynów. Jeśli za długo postoi i całkowicie namięknie to placki będą się rozpadać przy obracaniu. Dlatego mąkę dodajemy do masy bezpośrednio przed smażeniem.

! UWAGA ! Po kilku negatywnych komentarzach, przepracowałam przepis, by był prostszy w wykonaniu. Teraz bez problemu powinny się każdemu udać.

 

Placki kokosowe na jogurcie

  • duże jajko
  • 100 g gęstego jogurtu
  • 1/6 łyżeczki sody oczyszczonej
  • łyżka wiórków kokosowych
  • 2 łyżki mąki kokosowej (można zastąpić pszenną)
  • olej kokosowy do smażenia (ewent. masło klarowane lub olej rzepakowy)
  • opcjonalnie do podania: jogurt naturalny, miód i wiórki kokosowe

Wszystkie składniki powinny być w temperaturze pokojowej. Zacząć od mocnego nagrzania, lekko natłuszczonej patelni. Wszystkie składniki, oprócz mąki włożyć do miski i roztrzepać energicznie, do połączenia. Natychmiast smażyć niewielkie placki.

Masę nakładać łyżką na patelnię i smażyć krótko z obu stron, tylko do zarumienienia.

Placki cudownie smakują z jogurtem,  miodem i lekko obsypane wiórkami kokosowymi.

Placki kokosowe z miodemPlacki kokosowe na jogurcie

Jeśli chcesz być na bieżąco z wysmakowanymi przepisami to zapraszam Cię serdecznie do zaobserwowania mnie na Facebook i/ lub na Instagramie. Będzie mi bardzo miło Cię ugościć.

Blog kulinarny Katarzyna Gintrowska

Cześć! Jestem Kasia...

...gotuję, piekę ifotogafuję z pasją

W kuchni mogę przesiadywać godzinami gotując, piekąc i testując nowe pomysły. Uwieczniam na zdjęciach dania, tak byście poczuli ich smak i zapach. Zapraszam. Zostańcie i rozgośćcie się na dłużej.

SPRAWDŹ KONIECZNIE:

Instagram

Najnowsze przepisy

Mikser kulinarny

Średnia ocen

4,6
4,6 na 5 gwiazdek (oparte na 48 ocenach)

Udostępnij

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on whatsapp
Share on skype
Share on pocket
Share on tumblr
Share on vk
Share on reddit
Share on stumbleupon
Share on xing
Share on digg
Share on odnoklassniki

Komentarze

44 Responses

  1. Ani nie smakują ani nie wyglądają, rozwalają się a ciasto wygląda jak zważone, beznadziejne, ale podejrzewam że jogurt tu robi cała dobrą lub zła robotę

    1. Bardzo się cieszę. I dziękuje za podzielenie się informacją o mące orkiszowej. Może ktoś skorzysta 🙂

  2. Niestety to moje drugie podejście i za pierwszym razem myślę: pewnie coś nie tak dodaję…teraz wszystko od linijki i dalej się rozpadają. Przepis należy usunąć bo wprowadza ludzi w błąd.

    1. To zdecydowanie najbardziej kontrowersyjny wpis na blogu. Od zachwytów, że super, do kompletnych porażek. Niestety z mąką kokosową bardzo ciężko się pracuje. W kolejny weekend spróbuję wypracować łatwiejszy przepis na placki z jej wykorzystaniem. Albo dopisać wskazówki do wykonania, tak, żeby wszystkim wychodziło super 🙂

  3. Placki wyglądają bardzo apetycznie. Szukam właśnie inspiracji na jakieś fajne śniadanie bo wszystko dosłownie już mi się przejadło. Dziwnym trafem mam wszystko co do nich potrzebne w domu, więc i ja zmierzę się jutro z tym przepisem. Mam nadzieję, że mi wyjdą. Z resztą uważam, że gotować trzeba trochę na chłopski rozum, a nie powtarzać przepisy co do miligrama.

  4. Placki poszły do kosza, przy przewracaniu rozpadały się. Ten przepis nie jest dopracowany. Panie w komentarzach też piszą, że te placki im nie wychodzą 😒

    1. Tak się przejęłam po przeczytaniu komentarza ze pobiegłam smażyć placki. Właśnie siedza na patelni… Pierwszy już zjedzony i wyszedł naprawdę dobry. Dałam dosłownie odrobinę więcej mąki. Już zaznaczam to w przepisie.

  5. Niestety u mnie też wszystko poszło do śmieci – najpierw z podanych składników wyszło coś w konsystencji kruszonki, a po dodaniu mleka, już na patelni wyszło coś takiego.

    1. Ciężko mi się do tego odnieść. Naprawdę nie wiem co się zadziało. Ciasto ani nie powinno przypominać kruszonki, ani nie zmienić się w takie coś. Muszę znów zrobić te placki przy najbliższej okazji.

      1. Mniej więcej proszę odmierzyć ilość która zajmie ok. 1/6 łyżeczki albo 2 większe szczypty.

  6. Ja już zrobiłam 3 razy i właśnie szykuje się czwarty ? coś mi się ubzdurało, że w przepisie są 3 łyżki skrobi ziemniaczanej, tak właśnie dodawałam, a teraz patrzę, że jej nie ma. Propozycja dla wszystkich osób, którym placki się rozwalają – maka ziemniaczana do środka. Na prawdę wychodzi wielkie mniam ??

    1. Haha. I tak oto, przez przypadek, można stworzyć przepis idealny pod siebie 😉 Miło mi słyszeć że tak smakują.

    1. Hmm. Może to? Cytuję z wstępu do przepisu „Mąka kokosowa ma tendencję do wchłaniania płynów. Jeśli za długo postoi i całkowicie namięknie to placki będą się Wam rozpadać przy obracaniu.”

      1. no właśnie czytałam i zrobiłam od ręki , tylko to ciasto nie było właśnie takie spójne tylko się rozlatywało. oóglnie dałam radę, formowałam je w ręce i w samku pyszne. jeszcze jedna uwaga : dla mnie bardzo syte zjadłam dwa i miałam dość .

      2. To prawda. Mąka kokosowa jest mocno sycąca. Natomiast to, że dwa wystarczyły to mi dało do myślenia. Może placki były po prostu za duże i dlatego było je ciężko obracać?

      1. Jaka powinna być konsystencja ciasta; do lepienia w ręce kulek czy może jednak leista jak do naleśników?? coś chyba poszło nie tak??

    1. Mąka kokosowa się świetnie sprawdza właśnie zwłaszcza przy wszelkich plackach czy naleśnikach. Najważniejsze to by po wymieszaniu jej do masy od razu rozpocząć smażenie

    1. Packi wyszły dobre, co prawda za długo czekałam ze smażeniem i musiałam formować placki, ale wyszły b. Dobre.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar pliku: 2 MB. Możesz załączyć do komentarza: zdjęcie. Drop files here

Reklamy

Najnowsze przepisy

No data was found
Na blogu w przepisach zazwyczaj ilości podane są wagowo (w gramach). Jeśli jednak komuś wygodniej jest odmierzać składniki łyżką czy szklanką, poniżej podaję orientacyjne ilości, które należy przyjąć. 

MIarki

  • 1 szklanka o pojemności 250 ml
  • 1 łyżka o pojemności 15 ml
  • 1 łyżeczka o pojemności 5 ml

Woda / Mleko

  • 1 szklanka = 250g, 1 łyżka = 15g, 1 łyżeczka = 5g

MĄKA PSZENNA / MĄKA ZIEMNIACZANA / CUKIER PUDER

  • 1 szklanka = 160g, 1 łyżka = 10g, 1 łyżeczka = 3g

MĄKA KRUPCZATKA

  • 1 szklanka = 210g, 1 łyżka = 10g, 1 łyżeczka = 3g

CUKIER

  • 1 szklanka = 220g, 1 łyżka = 13g, 1 łyżeczka = 5g

ŚMIETANA 30%

  • 1 szklanka = 260g, 1 łyżka = 16g, 1 łyżeczka = 5g

OLEJ

  • 1 szklanka = 230g, 1 łyżka = 14g, 1 łyżeczka = 5g

MIÓD

  • 1 szklanka = 360g, 1 łyżka = 22g, łyżeczka = 7g
To ważne zwłaszcza przy wypiekach, gdzie czasem naprawdę liczy się precyzja i często nie możemy zdać się na własny smak jak przy gotowaniu posiłków.

KAKAO

  • 1 szklanka = 70g, 1 łyżka = 5g

MLEKO W PROSZKU

  • 1 szklanka = 70g, 1 łyżka = 5g

ORZECHY ZMIELONE

  • 1 szklanka = 130g, 1 łyżka = 8g, 1 łyżeczka = 3g

WIÓRKI KOKOSOWE / MIGDAŁY ZMIELONE / PŁATKI OWSIANE

  • 1 szklanka = 110g, 1 łyżka = 9g, 1 łyżeczka = 2g

MAK

  • 1 szklanka = 160g, 1 łyżka = 10g, 1 łyżeczka = 3g

żelatyna

  • 1 łyżeczka = 3g

DROŻDŻE SUSZONE

(drożdże świeże zawsze dwa razy tyle co suszonych)

  • 1 łyżeczka = 4g