Przepisy

Więcej

Wydrukuj

Zmień swoją sylwetkę z dietą ketogeniczną!

0,0
Rated 0 out of 5
0 na 5 gwiazdek (oparte na 0 ocenach)
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on email

REKLAMA - WPIS PROMOCYJNY REKLAMODAWCY

Zachowanie zdrowia i dobrego samopoczucia powinno stanowić jedno z głównych dążeń każdego z nas. Nadejście wiosny stanowi doskonały pretekst do tego, aby wprowadzić konkretne zmiany, które pozwolą zapewnić korzyści w organizmie. O czym konkretnie mowa? O tym poniżej!

Troska o sylwetkę i zdrowie to podstawa!
Na czym polega dieta ketogeniczna?
Dieta ketogenna – zalety
Ile jeść węglowodanów na diecie keto?

Troska o sylwetkę i zdrowie to podstawa!

Nie od dziś wiadomo, że w zdrowym ciele zdrowy duch. Jeżeli czujesz, że Twoje jest nieco zastałe po zimie, zauważasz u siebie gorszą kondycję, albo nadmiarowe kilogramy – warto wykorzystać nowy sezon do podjęcia konkretnych działań. Ćwiczenia na siłowni, dieta keto – to przykładowe aktywności, które możesz wprowadzić do swojej rutyny. Wraz ze zmianą sposobu żywienia dobrą praktyką będzie także włączenie do swojego grafiku choćby umiarkowanej dawki ruchu. Spacery, jogging, zajęcia pod okiem instruktora – to wszystko może pomóc Ci w wyjściu z zimowego letargu. Lepsze samopoczucie, poprawa kondycji, a przy okazji – utrata zbędnych kilogramów, to wszystko jest jak najbardziej warte zachodu! Jeżeli obawiasz się, że na początku nie poradzisz sobie z takimi zmianami – zacznij od metody małych kroków. Możesz np. zacząć częściej wybierać rower zamiast auta, albo wychodzić wcześniej z autobusu .

Na czym polega dieta ketogeniczna?

Jeżeli chcesz przyjrzeć się diecie ketogenicznej – koniecznie zapoznaj się z założeniami tego sposobu odżywiania. Ujmując to najbardziej obrazowo – ten rodzaj diety cechuje się niską zawartością węglowodanów przy zwiększonej zawartości tłuszczów. W przypadku diety ketogenicznej trzeba liczyć się z radykalną zmianą sposobu żywienia. W diecie keto zależy nam na tym, aby uzyskać w organizmie stan ketozy. Jest to jak najbardziej normalne i pożądane zjawisko, podczas którego ciało przystosowuje się do tego, aby wykorzystywać tłuszcz jako naturalne źródło energii. Jak doprowadzić do tego stanu rzeczy? Trzeba wówczas przystąpić do stosowania diety ketogenicznej. Zwiększenie zawartości przyjmowanych tłuszczów, redukcja węglowodanów – to podstawy, o których należy pamiętać przy układaniu swojego jadłospisu.

Dieta ketogenna - zalety

Przyjrzymy się teraz korzyściom, jakie niesie ze sobą dieta ketonowa. Najczęściej nad wprowadzeniem diety ketogenicznej myślą te osoby, które chcą szybko i bezinwazyjnie schudnąć bez konieczności głodzenia się i przy zachowaniu dobrego samopoczucia. Przeciwnie, możesz liczyć na poczucie sytości! Niektórzy mogą także zaobserwować u siebie zmniejszenie objawów chorób neurologicznych. To także wskazana dieta w walce z insulinoopornością. Kolejne korzyści, które mają szansę się pojawić dotyczą zredukowania dolegliwości związanych z pracą układu trawiennego. To ułamek zalet, jakie ma dieta ketogeniczna.

Ile jeść węglowodanów na diecie keto?

To dość kontrowersyjny temat, jednak warto zatrzymać się tutaj na chwilę, aby rozwiać ewentualne wątpliwości. W pierwszej kolejności należy zapoznać się z tematem „węglowodanów netto”. Z czego to wynika Otóż nie wszystkie węglowodany powinniśmy traktować tak samo. W wielu przypadkach mają one bowiem różne oddziaływanie na poziom cukru we krwi. Dla przykładu – takie produkty jak ziemniaki, ryż czy jasne pieczywo przyczyniają się do podniesienia poziomu cukru we krwi. Dzięki nim dochodzi do dużego zwiększenia poziomu energii, jednak z uwagi na to, że w większości przypadków ciężko ją zużyć naraz – wówczas dochodzi do magazynowania jej w mięśniach lub do zamiany w tłuszcz. W rezultacie skutkuje to przyrostem masy ciała.

Teraz, kiedy wiesz już jakie są główne zasady diety ketogenicznej – nie pozostaje Ci nic innego jak przystąpić do sprawdzenia przykładowych przepisów. W internecie znajdziesz wiele wartościowych źródeł przedstawiających taki przykładowy jadłospis.

REKLAMA - WPIS PROMOCYJNY REKLAMODAWCY

Zmień swoją sylwetkę z dietą ketogeniczną!
Zdjęcie reklamodawcy
przepis na szybkie ciasto
KLIKNIJ I SPRAWDŹ 40 NAJLEPSZYCH PRZEPISÓW NA CIASTA NAWET W KILKA MINUT - PRZEPISY NIEDOSTĘPNE NA BLOGU!
Blog kulinarny Katarzyna Gintrowska

Cześć! Jestem Kasia...

...gotuję, piekę ifotogafuję z pasją

W kuchni mogę przesiadywać godzinami gotując, piekąc i testując nowe pomysły. Uwieczniam na zdjęciach dania, tak byście poczuli ich smak i zapach. Zapraszam. Zostańcie i rozgośćcie się na dłużej.

SPRAWDŹ KONIECZNIE:

Instagram

Najnowsze przepisy

Mikser kulinarny

Średnia ocen

0,0
Rated 0 out of 5
0 na 5 gwiazdek (oparte na 0 ocenach)

Udostępnij

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on whatsapp
Share on skype
Share on pocket
Share on tumblr
Share on vk
Share on reddit
Share on stumbleupon
Share on xing
Share on digg
Share on odnoklassniki

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar pliku: 2 MB. Możesz załączyć do komentarza: zdjęcie. Drop files here

Reklamy

Najnowsze przepisy

Na blogu w przepisach zazwyczaj ilości podane są wagowo (w gramach). Jeśli jednak komuś wygodniej jest odmierzać składniki łyżką czy szklanką, poniżej podaję orientacyjne ilości, które należy przyjąć. 

MIarki

  • 1 szklanka o pojemności 250 ml
  • 1 łyżka o pojemności 15 ml
  • 1 łyżeczka o pojemności 5 ml

Woda / Mleko

  • 1 szklanka = 250g, 1 łyżka = 15g, 1 łyżeczka = 5g

MĄKA PSZENNA / MĄKA ZIEMNIACZANA / CUKIER PUDER

  • 1 szklanka = 160g, 1 łyżka = 10g, 1 łyżeczka = 3g

MĄKA KRUPCZATKA

  • 1 szklanka = 210g, 1 łyżka = 10g, 1 łyżeczka = 3g

CUKIER

  • 1 szklanka = 220g, 1 łyżka = 13g, 1 łyżeczka = 5g

ŚMIETANA 30%

  • 1 szklanka = 260g, 1 łyżka = 16g, 1 łyżeczka = 5g

OLEJ

  • 1 szklanka = 230g, 1 łyżka = 14g, 1 łyżeczka = 5g

MIÓD

  • 1 szklanka = 360g, 1 łyżka = 22g, łyżeczka = 7g
To ważne zwłaszcza przy wypiekach, gdzie czasem naprawdę liczy się precyzja i często nie możemy zdać się na własny smak jak przy gotowaniu posiłków.

KAKAO

  • 1 szklanka = 70g, 1 łyżka = 5g

MLEKO W PROSZKU

  • 1 szklanka = 70g, 1 łyżka = 5g

ORZECHY ZMIELONE

  • 1 szklanka = 130g, 1 łyżka = 8g, 1 łyżeczka = 3g

WIÓRKI KOKOSOWE / MIGDAŁY ZMIELONE / PŁATKI OWSIANE

  • 1 szklanka = 110g, 1 łyżka = 9g, 1 łyżeczka = 2g

MAK

  • 1 szklanka = 160g, 1 łyżka = 10g, 1 łyżeczka = 3g

żelatyna

  • 1 łyżeczka = 3g

DROŻDŻE SUSZONE

(drożdże świeże zawsze dwa razy tyle co suszonych)

  • 1 łyżeczka = 4g
naleśniki dwukolorowe z kakao

Hej!

jak zauważyliście moja strona została zmieniona. :)

Wszystkie Wasze komentarze i oceny zostały przeniesione. Mam nadzieję, że nowy wygląd będzie dla Was bardziej przyjazny i szybciej znajdziecie przepis którego u mnie szukacie na blogu.

Zapisz się do Newslettera i bądź na bieżąco z najnowszymi przepisami