fbpx

Mus malinowy – puszysty deser w pucharku

przepis

Delikatny, rozpływający się w ustach mus malinowy na bazie śmietanki kremówki. Mus wychodzi cudownie delikatny i puszysty. Ważne tu jest jednak solidne ubicie na sztywno śmietanki, więc użyjcie śmietanki, która na pewno Was nie zawiedzie. Ja korzystam na co dzień z śmietanek marki MU!.

Jeśli nie macie czasu lub cierpliwości, deser można mocno uprościć i zrobić w formie jednokolorowej. Wystarczy od razu dodać całą ubitą śmietankę do puree malinowego. Jeśli zaś zależy Wam na pięknym deserze z efektem WOW, to pobawcie się w warstwy jak ja. Będzie pięknie i pysznie.

Mus malinowy – puszysty deser w pucharku

  • 40 ml mleka (przelicznik na łyżeczki -> MIARY)
  • 1,5 łyżeczki żelatyny
  • 400 g malin
  • 200 ml śmietanki kremówki – bardzo zimna
  • 75 g cukru pudru

Mleko podgrzać prawie do wrzenia. Zestawić z palnika i dodać żelatynę. Nie gotować. Dokładnie wymieszać do pełnego rozpuszczenia żelatyny. Odstawić do ostudzenia do temperatury pokojowej. Maliny zmiksować na gładki mus. Można przetrzeć przez sitko, ale nie jest to konieczne. Wymieszać z żelatyną. Mus malinowy wyłożyć do dwóch kubeczków do mniej więcej 2/5 wysokości. Wstawić do lodówki.

W osobnym pojemniku ubić na sztywno śmietankę, pod koniec dodając cukier puder. Ok 1/5 ubitej śmietanki dodać do puree malinowego i wymieszać. Wyłożyć 1.4 puree do obu pucharków tworząc równą warstwę. Do puree dodać drugą 1/5 część śmietanki, wymieszać i wyłożyć kolejną warstwę. Postąpić tak samo z trzecią i czwartą częścią śmietanki, aż do skończenia puree, które będzie coraz jaśniejsze. Na wierzch wyłożyć samą śmietankę Wstawić do lodówki do lekkiego stężenia i podawać.

 

Spróbuj, zostań, obserwuj na Facebook i na Instagramie. A jeśli przetestowałeś przepis, podziel się w komentarzu wrażeniami. Jestem łasa na wszelkie uwagi i zdjęcia Waszych dzieł!

Możesz też otagować zdjęcie swojego wykonania na IG hasztagiem #wysmakowane. Z wielką przyjemnością udostępnię w mojej relacji.

 

mus malinowy w pucharkumus malinowy na śmietancemus śmietankowo malinowydeser z malinami w pucharkachmaliny deser w kubeczkach

 

jak rozszerzać dietę niemowlaka

Print Friendly, PDF & Email

Powiązane wpisy

Oceń ten przepis
recipe image
Przepis
Mus malinowy – puszysty deser w pucharku
Data
Ocena
51star1star1star1star1star Based on 4 Review(s)

Skomentuj


The maximum upload file size: 512 MB.
You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, other.
Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

No Comments

MENU